• Kadİr HAS STADYUMU

  Kadir Has Stadyumu; Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Atatürk Spor Kompleksi içinde yer almakta olup, bu komplekste tesisimiz dışında; Olimpik yüzme havuzu, 1000 kişilik spor salonu, 1500 koltuk kapasiteli çim yüzeyli futbol sahası, IAAF (Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu) standartlarında atletizm pisti, 3 adet tenis kortu, 3 katlı 1200 m² kullanım alanı olan Gençlik Spor İl Müdürlüğü idari ofisleri bulunmaktadır.
  Kadir Has Stadyumu  Tamamen Türk mimar ve mühendisleri tarafından inşa edilen stadyumun projesi Kayserili mimarlar tarafından çizilmiştir. Aynı zamanda bir sosyal yaşam ve alışveriş merkezi niteliğinde olan tesisimiz; 1 adet 100 kişilik restoran, 5000 m² alışveriş merkezi, 1000 m² Fun Clup, 5000 m² idari bürolar ve 200 adedi kapalı olmak üzere 3000 araçlık otopark alanına sahiptir.  Seyirci, protokol, basın ve engelli bölümlerinin ayrı ayrı konuşlandırıldığı toplam 32.870 adet koltuk kapasitesine sahip olup, ihtiyaç halinde mevcut boş alanların değerlendirilmesi ile bu sayı 40.000 adede ulaşabilmektedir.  Dünyada çok nadir kullanılan ve UEFA standartlarında inşa edilen tesisimizin bu özelliği Türkiye'deki benzer nitelikli tesisler açısından da bir ilk olma özelliği taşımaktadır.  Tesisimiz Türkiye'nin en büyük ve en gelişmiş 69 m² lik Dev ekranına sahiptir. Skorbord olarak kullanılan bu ekranda; Tanıtım Filmleri, Klipler her türlü Tv yayını Sunum ve animasyonlar, güvenlik Kamera sistemi görüntüleri yayınlanabilmektedir.  Yine UEFA standartlarında olan bu aydınlatma sistemi sayesinde sporcuların gölgesi oluşmadan aydınlatma yapılabilmektedir.  Kadir Has Stadyumunda bu güne kadar TFF lig müsabakaları dışında 4 defa Milli Takımlarımıza, (Türkiye – Azerbaycan, Türkiye – Estonya, Türkiye - Japonya, Türkiye - Andorra) 2011 yılında Ziraat Türkiye kupası Final Müsabakasına ev sahipliği yapılmıştır.  Ülkemizde gerçekleştirilecek, FIFA U20 2013 Dünya Şampiyonasının oynanacağı stadyumlar arasında yapılan incelemelerde; Müsabakaların oynanabilmesi için Kadir Has Stadyumunun FIFA kriterlerine en uygun stadyum olma özelliğini taşıması da bizler için ayrı bir gurur vesilesidir.  Ünite ve Birimler

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri AŞ bünyesinde Kadir Has Stadyumu, Atatürk Spor kompleksi, Olimpik yüzme havuzu, 1000 kişilik Spor Salonu, 1500 koltuk kapasiteli Çim Futbol Sahası, IAAF (Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu) standartlarında atletizm pisti, 3 adet Tenis Kortu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü idari ofisleri bulunmaktadır.  Proje Bilgileri

  Toplam alan: 196.000 m²
  Toplam inşaat alanı: 190.000 m² (631.517 m²)
  Kapasite: 40,458
  2 adet 23 kişilik loca
  1 adet 80 kişilik kafe
  1 adet 100 kişilik restoran
  26.867 m² yeşil alan
  5.000 m² AVM
  1.000 m² Fun Club Alışveriş Merkezi
  5.000 m² idari büro ve UEFA büroları
  52.317 m² 1.785 araçlık otopark  Teknik Özellikler

  *Çim saha ölçüleri: 68x105 m.
  *Tribün saha mesafeleri:
    - Kale arkaları: 9 m.
    - Yan tribünler: 7 m.
  *Toplam 145 bin m² arsa, 63 bin 517 m² inşaat alanına kurulmuştur. Stadın etrafında 27 bin m² yeşil alan bulunmaktadır.
  *Kendisine ait kapalı otoparkı ve özel girişi olan çeşitli kapasitelere sahip 52 adet loca bulunmaktadır.
  *Ayrıca kale arkalarında 2 adet sponsor grup locası yer almaktadır.
  *Stadın etrafındaki 53 bin m² alanda yaklaşık bin 500 araçlık otopark yer almaktadır.
  *Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu'nun hemen yanından geçen raylı sistem sayesinde şehir merkezinden stadyuma ulaşım imkânı da en kısa ve hızlı şekilde sağlanmıştır.
  *Stadda toplam 3 bin 500 ton çelik kullanılmıştır.
  *Dört bir yönden çelik konstrüksiyonlarla çevrilen Stad da, 222 m. uzunluğunda çelik aks geçilmiştir.
  *Stad 69 m² büyüklüğündeki dijital skorboarda sahiptir. Bu skorboard Türkiye'deki statlarda bulunan en büyük skorboard olma özelliğine sahiptir.
  *Her tribünün arkasında UEFA standartlarına uygun seyirciler için kapalı alanlar bulunmaktadır. 150 metrekarelik bu alanlar kafe, restoran olarak ve çeşitli toplantılar için kullanılmaktadır.
  *2'si takımlar için olmak üzere 350 m² genişliğinde toplam 4 adet soyunma odası bulunmaktadır.
  *Takım soyunma odalarında havuz ve masaj bölümleri yer almaktadır. Ayrıca futbolcuların iç mekanda ısınmasını sağlamak amacıyla ısınma koridorları bulunmaktadır.
  *Stadda 150 kişi kapasiteli basın toplantı salonu bulunmaktadır. Bunun yanısıra çok amaçlı 3 tane basın çalışma salonu ile birlikte basın tribünü ve basın locaları her türlü teknolojik donanıma sahiptir.


  Kadir Has Stadyumu

 • Sponsorlarımız •  
 •  
 •  
 •  
 • - Kayseri Erciyesspor Kulübü